SLOVESNOST JUDO ZVEZE SLOVENIJE

Včeraj, 28.10.2012, je bila v Grand hotelu Union v Ljubljani slovesnost Judo zveze Slovenije, na kateri smo proslavili 60 let obstoja in uspešnega delovanja.

Na slovesnosti so se ob številnih judoistih, ki so pisali zgodovino slovenskega juda, njihovih trenerjih in ostalih delavcih v judu zbrali tudi ugledni gostje. Med njimi so bili predsednik države dr.Danilo Tūrk, ki je bil častni pokrovitelj slovesnosti, predsednik Evropske judo zveze Rus Sergej Soloveychik, ki je predsedniku Judo zveze Slovenije Bogdanu Gabrovcu podelil častno priznanje EJU, veleposlanik Japonske v Sloveniji Toshimitsu Ishigure, predsednik slovenskega olimpijskega komiteja dr.Janez Kocijančič in številni drugi eminentni gostje. Podelila so se tudi priznanja zaslužnim za razvoj, ugled in dosežke slovenskega juda v minulih šestih desetletjih. Priznanje za pionirsko delo v judu so dobili Anton Tonček Kos (posmrtno), Marjan Lavrič in Dušan Kolnik. Častno listino za življenjsko delo v judu so dobili Anton Prančič, Niko Vrabl (oba posmrtno), Rudolf Blažič, Franc Pliberšek in Jože Škraba (včeraj je predstavil 600-stranski almanah o judu). Priznanj za izjemne športne dosežke so bili deležni Stanislav Topolčnik, Aljaž Sedej, Vlora Beđeti, Anamari Velenšek, Petra Nareks, Raša Sraka Vukovič in Lucija Polavder. Priznanje za najboljšega sodnika je dobil Franc Očko, za najboljšega trenerja pa Marjan Fabjan. Posebni priznanji, ki jih je podelil predsednik države dr.Danilo Türk,  sta dobila najboljši tekmovalec in najboljša tekmovalka v zgodovini slovenskega juda - Rok Drakšič in Urška Žolnir.

Vir: Večer