Žalostna vest - UMRL JE NIKO VRABL

Sporočamo žalostno vest, da nas je v 85. letu zapustil eden od ustanoviteljev juda v Sloveniji, dolgoletni funkcionar in častni predsednik Judo zveze Slovenije Niko Vrabl.

Gospod Niko Vrabl je bil nosilec mojstrskega pasu 6. dan v judu in 8. dan v džiudžicu. Lahko rečemo, da je bil eden izmed najboljših poznavalcev juda in borilnih veščin nasploh. Uspešno je količil pot slovenskega juda, saj je bil med ustanovitelji prvega džiudžic kluba v Sloveniji in soustanovitelj Judo zveze Slovenije. Bil je tudi prvi predsednik te zveze, od leta 1973 pa je kot edini doslej dobil tudi naziv častni predsednik JZ Slovenije. Za dolgoletno uspešno delo v judu in drugih borilnih veščinah je dobil številna priznanja, med drugim leta 2001 tudi priznanje Mednarodnega olimpijskega komiteja, ki mu ga je v roke izročil takratni predsednik Juan Anton Samarancha.